Се враќа во Челси?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Поранешниот чувар на мрежата повторно може да биде дел од лондонската екипа.

Покрај засилувањата во играчкиот кадар, Челси спрема и квалитетен стручен штаб за својот нов тренер Конте.

Нов член на тој штаб судејќи по се може да биде и поранешниот голман на Сините Карло Кудичини.

Тој може да биде во улога на преведувач, дека е и тој Италијанец, може да помогне на Конте што побрзо да се прилагоди на Премиер лигата.

Кудичини помина девет години на Стенфорд Бриџ, а во периодот од 2000 до 2009 година на голот на лондонската екипа стоеше преку 200 наврати во сите натпреварувања.