Легендарниот кошаркар ја заврши кариерата


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Пред неколку недели беше најавено дека Тим Данкан ќе ја заврши кариерата, а сега стигна и потврда.

Сан Антонио Спарс останаа без еден од најдобрите во историјата на оваа лига.

Тим Данкан официјално ја заврши 19-годишната кариера.

Сан Антонио за тие 19 години имаше најголем процент на победи, 71%.

Спарс со Данкан освоија 5 прстени, а Тим е единствениот кошаркар во оваа лига кој успеал да запише над 1000 победи.

Имаше учинок од 19 поени по натпревар, 11 скока и 3 асистенции.