Лудница во Англија: Граѓаните подготвија 75 милиони евра за ѕвезда на Реал


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пеп Гвардиола денеска и официјално е претставен на Итихад, а веќе на големо ги засука ракавите.

Шпанецот не сака премногу да ветува, и се навикнавме да потврдува на делови.

Така ни стигна вест дека Манчестер Сити подготви дури 75 милиони евра за ѕвездата на Реал Тони Крос.

Репрезентативецот на Германија игра одлично во ЕВРО во Германија, а се чини дека Граѓаните се ќе направат за да го видат во своите редови.

Поранешниот фудбалер на Баерн одлично ќе дојде на Гвардиола, поготово кога се знае дека Јаја Туре е многу блиску до заминување.