Манчестер Јунајтед го купува 12 годишен Босанец


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Англискиот гигант Манчестер Јунајтед му понуди тригодишен договор на 12 годишниот Мујо Омеровиќ.
Омерковиќ, во овој момент со своите родители живее во Флорида.

Младиот фудбалер игра на позицијата напаѓач и на 25 натпревари минатата сезона постигна 25 погодоци. Потоа играше на турнир каде што беше еден од најдобрите фудбалери и токму таму доби повик од Манчестер Јунајтед.

“После еден контакт преку е-маил, ме повикаа во Манчестер и ми кажаа дека сакаат Мујо да потпише тригодишен договор. Ги прашав од каде знаат за мојот син, а тие ми одговорија дека редовно ги следат детските турнири. Сеуште чекам да ми се јават за да најдеме договор”– изјави мајката на Мујо.