Марио Балотели: Каде, што и како понатаму?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Италијанскиот напаѓач Марио Балотели ќе се врати во Ливерпул.

Балотели е беше на позајмица во Милано, но новиот тренер Виченцо Монтела смета дека нема причини контроверзниот напаѓач да остане на “Сан Сиро”.

Поради тоа Балотели во Ливерпул би требало да пристигне наредната недела.

Но, има еден проблем – Јирген Клоп, не сака несериозни фудбалери кои не сакаат да работат. Германскиот тренер бара голема дисциплина, па не може да се каже дека Италијанецот е фудбалер по негова мерка.

Ливерпул не знае што да прави со Балотели, посебно бидејќи имаат договор со него, а интерес нема. Оние кои се интересираат за него, не се интересни за напаѓачот.

Во секој случај Клоп не го сака Балотели, а Италијанецот ниту сам не знае каде ќе игра наредната сезона.