Мемфис спрема изненадување


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Одамна се „шушка“ дека Мајк Конли е помеѓу слободните играчи, а Гризлис имаат план.

Според Марк Штајн, Гризлис не само што планираат да го задржат Конли туку сакаат да го доведат и Чендлер Парсонс од Далас.

Конли преговараше со Далас и досега владееше мислењето дека најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Тексас.

Сепак, тимот на Дејвид Физдејл е уверен дека фантастичниот плејмејкер ќе го задржи, а доведувањето на Парсонс би бил фантастичен потег.