Михтаријан испрати емотивна порака до навивачите на милионерите


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Хенрик Михтаријан од редовите на Борусија Дортмунд во ова лето премина во редовите на Црвените ѓаволи, а навивачите на Милионерите се заблагодари на посебен начин.

Имено овој е сега поранешен играч за врска на Дортмунд преку својот фб профил испрати емотивна порака до навивачите на Борусија Дортмунд, со заклучок „Секогаш ќе имате посебно место во моето срце“.

 

Да потсетиме дека ова исто, само со видео прилог го направи Илкај Гундоган, кој неодамна ги засили редовите на Сити, и во наредната сезона ќе се најде наспроти својот досегашен соиграч.