Мурињо сака да му направи на Венгер конфликт со навивачите


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Арсен уште еднаш разочара и навивачите уште од март сакаат да си замине од клубот.

Малку се смирија откако Арсенал заврши втор во ПЛ над лутиот ривал Тотенхем, а и доаѓањето на Гранит Џака им ја врати довербата во францускиот тренер.

Сега Мурињо е спремен да му загорчи животот на Венгер бидејќи е заинтересиран за фудбалерот на топчиите, Арон Ремзи.

Според Сан, ако не го доведе Хенрик Миктаријан на Олд Трафорд, Португалецот ќе се насочи кон Велшанецот од Олд Трафорд.