Најголемото промашување на Барса заминува од клубот


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Ова е можеби едно од најголемите промашување во историјата на клубот.

Дефанзивецот на Барселона Даглас Переира кариерата ќе ја продолжи во бразилски Крузерио Еспорте Клубе. Како што вечерва пренесоа каталонските медиуми, Крузерио ќе плати два милиони за 60 % од договорот за бразилскиот фудбалер.

Крузерио на Даглас Периера понуди петгодишен договор и преостана само играчот да ги прифати своите услови, поради тоа што Барселона го “аминуваше“ неговиот трансфер.

Даглас Переира дос Сантос во Барселона стигна во летото 2014 година од Сао Паоло.