Навивачите на Селтик се со Палестина! (ФОТО)

Навивачите на Селтик на вечерашниот натпревар против Апоел Бер Шева изкажаа помош на Палестина.

Овој гест кој заслужува респект го направија сите присутни на Селтик Паркот.

Инаку Селтик во дуелот со тимот од Израел во рамките на квалификациите за ЛШ победија со убедливи 5:2.