Нејмар е повеќе платен од Меси?!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Бразилецот Нејмар има наводно поголема плата од Лионел Меси во Барселона.

Нејмар после повеќемесечните преговори конечно го продолжи договорот со Каталонците.

Се шпекулира дека добил 25 милиони евра по сезона, што е за три милиони повеќе од Меси.

Откупната клаузула во договорот на Нејмар е околу 190 – 200 милиони евра, во зависност од сезоната.

Меси со години беше најплатен играч на Барса, можеби е ова знак дека Нејмар сега е главна ѕвездда во тимот и дека Аргентинецот многу брзо може да побара нов клуб.

Таква одлука подготвени чекаат ПСЖ и Манчестестер Сити.