Неодамна го чуваше Роналдо, сега за милионска сума доаѓа во Динамо Загреб?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Црвена звезда се откажа од стоперот на римскиот клуб, но Динамо планира да го донесе.

Лацио бараше три милиони евра за Бастос и Звезда не можеше да го исполни тоа, но Динамо Загреб е подготвен да ја плати таа сума.

Спортски вести пишува дека хрватскиот шампион е подготвен да плати три милиони на римскиот тим за дефанзивецот.

Неодамна, Бастос го чуваше Кристијано Роналдо во дербито против Јувентус, па дури и ако Португалецот постигна два гола тогаш, Бастос не беше виновен за ниту еден од нив.

Динамо е веројатно единствениот клуб во оваа област кој може да размисли засилување од Лига 5 за милионски суми.