Новото засилување на Лестер – Доаѓа напаѓач од Шпанија и потпишува на 1-ви јули


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Се работи за Раул Уче од Рајо Валекано.

Лестер на официјалниот сајт го потврди новото засилување. На први јули овој 18-годишен напаѓач ќе го засили Лестер, а ќе стигне од Рајо Валекано.

Сепак, бидејќи се работи за млад напаѓач тој ќе мора да се калеми и да се бори за првиот тим, но дека се работи за високо квалитетен фудбалер со голем потенцијал ќе го гледаме во првиот тим во следниот период.

Од Шпанија во Лестер има стигнато еден фудбалер, тоа е Луис Ернандез од Спортинг Хихон.