Официјално: Емболо во Шалке


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Шалке 04 ги засили редовите на 19-годишниот Швајцарец Брел Емболо.

Оваа вест ја потврди и тренерот на Шалке Кристијан Хеидем кој не сакаше да открие колку Шалке уплати на Базел за услугите на овој фудбалер.

Швајцарските медиуми пренесуваат дека во прашање е износ од дури 25 милиони евра и дека Емболо потпиша договор на пет години.

Се работи за напаѓач кој е роден во Камерун и кој во минатата сезона постигна десет гола во Суперлигата на Швајцарија.