Официјално: Лестер го доведе и третото засилување


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Лестер Сити го ангажираше и третото засилување ова лето.

Се работи за сега веќе поранешниот фудбалер на Ница, Немплајс Менди, кој долго време се поврзуваше со “Лисиците”.

Пред Ница, Менди настапуваше и за Монако, а беше член и за младите категории на француската репрезентација.