Она што го прави Јусуф Нуркиќ во сала е скоро неверојатно: Обрнете внимание на крајот на видеото …

Босанскиот кошаркар Јусуф Нуркиќ се подготвува напорно за продолжението на сезоната во НБА.

Босанскиот ѕвер не ја напушта салата, а дека е во неверојатна форма најдобро го покажува видеото објавено на официјалниот профил на Твитер на Портланд Трејл Блејзерс.

Нуркиќ шутира од апсолутно сите позиции, дури и зад линијата за три поени.

Најимпресивен е последниот шут, оној од околу 10 метри, на кој би можеле да им завидат најдобрите шутери за три поени во лигата.

После ова, можеме да кажеме само една работа – едвај да чекаме да продолжи сезоната!