Потврдено – Балотели ја доби понудата која ја чекаше!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Новиот италијански прволигаш и официјално испрати понуда за Марио Балотели.

Кога Кротоне се пласираше во Серија А прв пат во својата истприја, првиот човек на клубот Рафаеле Варена јавно откри дека ќе се обиде да го доведе Марио Балотели дури му ја понуди и капитенската лента.

Тој додаде дека Кротоне е познато по тоа што знае да им погомогне на фудбалерите да се вратат на “вистинскиот пат”.

“Навистина, го контактиравме агентот на Балотели, Мино Раиола. Понудата е на масата. Кротоне е идеален клуб за играчите да го покажат својот талент, а Балотели поседува огромен талент. За жал зад себе има неколку слаби сезони и потребен му е клуб кој ќе му помогне да се опорави”– изјави Врена.

Покрај Кротоне интерес за Балотели покажа и Сампдорија, како и уште неколку кинески клубови.