Потврдено: Јувентус доведе уште едно одлично засилување!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Германските и италијанските медиуми потврдија дека Бенатиа од Баерн Минхен преминува во редовите на италијанскиот шампион.

Мароканецот пристигнува на позајмица, но Јувентус ќе мора да го откупи на крајот од наредната сезона за 18 милиони евра. Бенатиа се согласи и на помала плата, па во Јувентус би требало да заработува 2.8 милиони евра по сезона.

Иначе, Бенатиа е првиот Мароканец кој ќе го носи дресот на најтрофејниот италијански клуб.