Познати судиите за двете полуфиналиња на Европското првенство


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


УЕФА денес ги одреди судиите за натпреварите Португалија – Велс и Германија – Франција.

Натпреварот во кој се сретнуваа репрезентациите на Португалија и Велс, односно во кој силите ќе ги одмерата двете мега ѕвезди на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и Герет Бејл ќе го суди Швеѓанецот, Џонас Ериксон.

Додека второто полуфинале помеѓу Германија и Франција му беше доделено на Италијанецот Никола Рицоли.