Лудило на Олд Трафорд: Германски репрезентативец рече да на Жозе Мурињо


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Денеска сите навивачи на Манчестер Јунајтед добиле прекрасна вест.

Во ова лето управата на Манчестер Јунајтед работи фантастична работа, а еден од низата такви е одличната вест кога е во прашање трансфер на младиот Хулиан Дракслер од Олд Трафорд.

Како што порано нашиот портал пишуваше,  Жозе Мурињо истакна голем интерес за доведување на овој фантастичен германски репрезентативец, а во средината на шпекулациите околу трансферот, стигна конечна проверена вест од  Англија.

Имено, новинарите на влијателниот Скај Спортс преку своите агенти стигнале до информација дека Драклсер го прифати предизвикот наречен “Манчестер Јунајтед“и дека само се чека потврда на Волфсбург кој нема ништо против да ги врати вложените пари за овој фудбалер кој стигна од Шалке.