Рома го претстави големото засилување!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Момчето кое ветува од денес и официјално е нов член на Рома.

Бразилецот Жерсон веќе некое време тренираше со римскиот клуб, а денес веа завршени формалностите околу неговиот трансфер.

Многу негови сонародници оставија длабока трага во Рома, а тој се надева дека ќе успее да направи такво нешто.

“Знам што тренерот Спалети очекува од мене, веќе зборувавме за тоа. Мое е да ги правам соиграчите подобри. Дојдов во голем клуб и чест ми е што ќе го носам овој дрес, се надевам дека ќе ги оправадам очекувањата”- изјави Жерсон.