Роналдо, сега знаеш што ќе работиш после кариерата


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тој е лидер и мотиватор и иден тренер.

Не можеше да го одигра целиот натпревар Кристијано Роналдо во финалето на ЕП, но повторно беше најсилен адут на Португалците.

Покажа дека е мотиватор, лидер и дека е иден тренер. Погледнете ги начините на кои еден од најдобрите фудбалери во светот ги преживуваше клучните моменти во Париз. Некогаш делуваше како емотивен тинејџер, а сега претставува лева и десна рака на Фернандо Сантос.

Влогот беше голем. На крајот успеа да освои ЛШ и ЕП. Како фудбалерот да ги допре ѕвездите. Судејќи по случувањата вчера во Париз, пред него е голема тренерска кариера.