Сампдорија именуваше наследник на Монтела


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Екипата на Сампдорија во наредната сезона од клупата ќе ги предводи Марко Џампаоло, соопштија вчера на официјалната страна на клубот од Џенова.

Овој 48-годишен стручнак на клупата на Сампдороја ќе го замени Винченцо Монтела , кој пред неколку дена стана нов тренер на Милан.

Џампаоло со Сампдорија во среда ќе потпише двегодишен договор ,а првото обраќање на медиумите ќе го има истиот ден во 13 часот.