Сега Милионерите мавтаат со милионите – Волфсбург прифати 35 милиони за Ширле


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Волците ја одбија првата понуда од 20 милиони евра за репрезентативецот на Германија и побараа поголема понуда и ја добија.

На Борусија Дортмунд им ги одземаа најдобрите фудбалери, па решија работите да ги преземат во свои раце и со многу пари да излезат на пазарот. Изгледа првиот план им успеа. Според германските медиуми, милионерите се договорија со Волфсбург за Андре Шурле.

Ширле минатата сезона одигра 41 натпревар за Волфсбург во сите натпреварувања и постигна 12 погодоци, а неколку сезони игра на високо ниво и треба да биде големо засилување за милионерите.