Селекторот на Боливија стави скоро 100 играчи на список


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Дури 93 фудбалери ќе конкурираат за место во тимот против Чиле и Перу, натпревари во рамките на квалификациите за СП во Русија.

Инаку тренер на Боливија неодамна постана Гиљермо Анхел Хојос.

7 голмани, 27 дефанзивци, 34 играчи од средниот ред и 25 напаѓи.

Боливија после шест одиграни натпревари има само три бода и се наоѓа на претпоследната позиција.