Серхио Рамос драстично го промени имиџот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Дефанзивецот на Реал Мадрид и шпанската репрезентација, Серхио Рамос, после испаѓањето од Европското првенство одлучи да го промени имиџот.

Тој повеќе нема брада, па поради тоа изгледа како средношколец. Рамос на фотографијата на која ја постави на својот Инстаграм профил е во друштво на неговата сестра на која денес и е роденден.

“Денес роденден е на една од најважните личности во мојот живот. Ти благодарам сестро за се што направи за мене”- напиша Рамос.