Севиља бара огромна сума на пари за својот фудбалер


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Напаѓачот на Севиља, Кевин Гамеиро ќе биде еден од најбараните ова лето.

Гамеиро минатата сезона беше еден од најдобрите фудбалери на шпанскиот клуб и привлече големо внимание.

Сепак, Севиља нема лесно да се откаже и му порача на сите кои сакаат да го доведат дека мора да платат 40 милиони евра.

Гамеиро со 16 погодоци беше најдобар стрелец на Севиља минатата сезона во Примера.