Шампионите ќе останат без еден од најважните фудбалери во екипата


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лестер Меркари соопшти дека Данецот би можел да си замине.

Постојат две причини за оваа шпекулација.

Првата е понуда на Евертон од 17 милиони фунти, а втората е Рон Роберт Цилер.

Карамелите останаа без Тим Хауард, а новиот менаџер Роналд Куман нема доверба во Роблс, го доведе Стекеленбург, но треба класа голман.

Од друга страна лисиците го доведоја Цилер од Хановер, но не да седи на клупа.