Шкендија против Краковија, тежок противник за Работнички, Силекс со Вадуз


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Со почеток од 13:00 часот беа извлечени двојките за 1-то квалификациско коло во Лига Европа.

Македонија имаше три претставници, Силекс, Шкенија и Работнички.

Шкендија првиот натпревар го игра на домашен терен против Краковија. Вадуз ќе биде домаќин на Силекс од Кратово во првиот натпревар, а скопски Работнички на домашен терен ќе игра во првиот натпревар против Будуќност.

Првите натпревари се играат на 30-ти јуни, а реваншите на 7-ми јули.