Синот на Мурињо избра клуб


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Жозе Мурињо не е единствен во неговото семејство кој оваа сезона потпиша професионален договор.

Тоа го направи и неговиот син Жозе Мурињо Јуниор кој е голман и потпиша договор со Фулам. Овој 16 годишен голман потпиша договор на две години, а со фотографијата се пофали на неговиот Твитер профил.

Покрај него беше неговата мајка Матилде Фариа.