Судијата од финалето на Копа Америка во секс скандал!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Хебер Лопез, судијата кој ја делеше правдата во финалето на Копа Америка, е вмешан во секс скандал.

Лопез во натпреварот помеѓу Чиле и Аргентина додели дури два црвени картони и девет жолти картони, а после финалето одлучил да се “опушти”.
Во јавноста излезе фотографија на која Лопез се наоѓа во друштво на две убави девојки.

Наводно со дамите тој уживал во еден ноќен клуб, а потоа во интимна атмосфера се забавувал со нив.

Иначе, Лопез е познат како строг студија бидејќи на 27 натпревари покажал дури 14 црвени картони.