дома тагови вингејт финчли

таг: вингејт финчли

Најнови вести

Колку време ќе паузира Ѓулер по новата повреда?

Реал Мадрид има проблеми со повреди оваа сезона, па така тренерот Карло Анчелоти не може да смета на Едер Милитао, Тибо Куртоа, Винисиус Жуниор,...

Вардар: Доста беше, време е да го кажеме својот збор!

Македонскиот прволигаш Вардар се врати во Првата лига, но сè уште има сериозни проблеми и се наоѓа на последното место во лигата со само...

Тен Хаг: Не сакам да коментирам за Санчо!

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг беше задоволен по победата против Кристал Палас во Лига Купот од 3-0. „Ѓаволите“ се пласираа во осминафинале на...

Чави загрижен: Примивме два гола по наши грешки!

Барселона вчера одигра 2-2 на гостувањето кај Мајорка, иако двапати имаше негатива на натпреварот и на крајот се спаси од пораз. Тренерот Чави Ернандез не...

Ѓоковиќ бара промени во тенисот: Бев и самиот во таква ситуација…

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ зборуваше за распределбата на средствата во тенисот и побара помош за тенисерите кои имаат полош ранкинг. Ѓоковиќ смета дека...

Шевченко ќе му биде советник на Зеленски

Поранешниот украински напаѓач Андреј Шевченко беше поставен за советник на украинскиот претседател Володимир Зеленски. Оваа информација беше потврдена на сајтот на претседателот на Украина, но...

Брутален нокаут во ММА за само три секунди (Видео)

Кубанецот Робелис Деспањ постави нов рекорд во ММА, откако го нокаутираше Стиви Пејн за само три секунди. Деспањ, кој освои бронзен медал во Лондон во...

Ибрахимовиќ седнал на маса со Кардинале – наскоро се враќа во Милан!

Поранешниот напаѓач на Милан, Златан Ибрахимовиќ наскоро повторно би можел да биде дел од Милан, откако имал состанок со газдата на тимот Гери Кардинале. Засега...

Таткото на Перез не е среќен: Болидот на Ред Бул е направен за Ферстапен

Таткото на Серхио Перез од Ред Бул, Антонио Перез Гарибај вели дека болидот на екипата е направен за актуелниот шампион Макс Ферстапен. Гарибај даде коментар...

Алегри: Во изминатите денови Јувентус од ривал на Интер го претворија во губитник!

Јувентус се искачи на втората позиција во Серија А со 13 бодови, односно два помалку од лидерот Интер, но и покрај тоа екипата добива...