дома тагови втора бундеслига

таг: втора бундеслига

Најнови вести

Ѓоковиќ нема да биде сместен во олимпиското село

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ решил да не биде сместен во олимпиското село за време на Олимписките игри во Париз. Причина за одлуакта на Ѓоковиќ е...

Баерн Минхен и ПСЖ „коваат план“ зад грбот на Манчестер јунајтед

Манчестер јунајтед ангажираше неколку фудбалери ова лето, а планира да ги купи и Матијас де Лихт од Баерн Минхен и Мануел Угарте од ПСЖ,...

Тен Хаг ќе избрка седум фудбалери од „Олд Трафорд“

Манчестер јунајтед прави ремонт на екипата за следната сезона, а на листата за отстрел се наоѓаат дури седум фудбалери. „ѓаволите“ веќе се засилија со Џошуа...

Мареска покажа кој е главен во Челси: Јас сум тука за да носам тешки...

Тренерот на Челси, Енцо Мареска објасни зошто не го повикал Тревор Чалоба на подготовките во САД пред почетокот на новата сезона. Мареска кажа дека е...

Биното се врати во Ф1 – ќе го води проектот на Ауди

Поранешниот шеф на Ферари, Матија Биното се враќа во Формула 1 откако потпиша договор со германскиот производител на автомобили Ауди. Ауди се подготвува да го...

Џеко со хет-трик го израдува Мурињо на неговото деби (Видео)

Турскиот вицепрвак Фенербахче славеше против Лугано со 4-3 во првиот меч од второто квалификациско коло во Лигата на шампиони. Босанскиот напаѓач Един Џеко постигна хет-трик...

Арда Ѓулер дрско го одбил Чаби Алонсо

Турскиот талент Арда Ѓулер го носи дресот на Реал Мадрид, а на крајот на минатата сезона го покажа неговиот квалитет, па поради тоа Чаби...

Тикет на денот (среда, 24.07.2024)

Продолжуваат квалификациите за европските купови, а така ќе биде и во идниот период. Ова е нашиот предлог тикет за денес. Цеље – Слован Братислава –...

Тен Хаг: Манчестер јунајтед немаше освоено титула шест години пред да дојдам јас!

Манчестер јунајтед ова лето прави ремонт на екипата со цел да ја нападне титулата во Премиерлигата, а тренерот Ерик Тен Хаг смета дека е...

Анчелоти ја откри тајната за успех на Белингам

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам блесна во првата сезона во дресот на Реал Мадрид и постигна вкупно 23 голови и 13 асистенции, при што помогна...