дома тагови Гаел Клишиѓ

таг: Гаел Клишиѓ

Најнови вести

Нуркиќ пред преселба кај Леброн во Лејкерс

Лос Анџелес Лејкерс планира да ангажира нови засилувања за следната сезона, а на листата со желби е босанскиот кошаркар Јусуф Нуркиќ. Американските медиуми пишуваат дека...

Синот на Леброн не е дораснат за дресот на Лејкерс

Брони Џејмс не ги оправда очекувањата на навивачите на подготвителните натпревари за Лос Анџелес Лејкерс, иако се очекуваше да биде тандем со татко му...

Тен Хаг збесна по поразот: Манчестер јунајтед не смее да игра вака!

Помладениот тим на Манчестер јунајтед го загуби првиот пријателски меч кај Розенборг со 0-1, а тоа го налути тренерот Ерик Тен Хаг. Стратегот на „црвените...

Микел Ојарзабал – за некои херој, за некој предавник!

Последниот гол за шампионска титула на Шпанија го постигна Микел Ојарзабал и стана херој за голем дел навивачи, но во неговиот роден град го...

Мбапе претставен во Реал Мадрид: Ми се оствари сонот! (Фото)

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе беше промовиран како ново засилување на шпанскиот шампион Реал Мадрид. Мбапе на презентацијата пред 85.000 навивачи на „Сантијаго Бернабеу“ кажа дека...

Саутгејт се повлече – има четири кандидати за негов наследник

Герет Саутгејт реши да се повлече од селекторската позиција на Англија откако беше поразен во финалето на Европското првенство (ЕП) од Шпанија. „Гордиот Албион“ разочара...

Аргентина и Шпанија ќе играат „Финалисима“

Европскиот шампион Шпанија и освојувачот на Копа Америка, Аргентина ќе се соочат за една година во мечот наречен „Финалисима“. Шпанија го освои европскиот трон со...

Осимен пред заминување од Наполи, Лукаку се сели во Серија А

Напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен привлече голем интерес на европските гиганти во изминатиот период, но најзаинтересиран за неговите услуги е ПСЖ. Парижаните ќе тргнат по...

Родри сред Мадрид пееше „Гибралтар е шпански“ (Видео)

Шпанија славеше против Англија со 2-1 во финалето на Европското првенство (ЕП), а на прославата главната улога ја имаше Родри. Родри играше неверојатно на шампионатот,...

Англичаните немаат време за чекање – веднаш најдоа замена за Саутгејт

Англиската фудбалска репрезентација загуби уште едно финале на Европските првенства, и тоа од Шпанија со 1-2, па поради тоа почнаа шпекулациите за замена на...