дома тагови Даниел Педели

таг: Даниел Педели

Најнови вести

Лунин заминува од Реал Мадрид и потпишува за премиерлигаш

Украинскиот голман Андриј Лунин нема загарантирано место на прв чувар на мрежата на Реал Мадрид и поради тоа сака да замине во Англија. Лунин минатата...

Познат распоредот на натпревари на Вардар во Европската лига

Поранешниот македонски и европски шампион Вардар ќе игра во групната фаза на Европската лига. Вардарци во групната фаза ќе се соочи против португалски Порто, а...

Капитенот на Барселона се сели во Премиерлигата!?

Барселона остана без услугите на капитенот Сержи Роберто чиј договор заврши, а неговиот следен предизвик треба да биде во Премиерлигата. Шпанските медиуми пишуваат дека Роберто...

Канте се враќа во Англија – ќе игра против Челси!

Францускиот репрезентативец Нголо Канте е пред враќање во Премиерлигата, затоа што Вест хем покажа интерес и испрати понуда до Ал Итихад. Новинарот Фабрицио Романо објави...

Јоро го облече дресот на Манчестер јунајтед: Ова е најдоброто место за мене

Манчестер јунајтед го ангажираше Лени Јоро кој важи за еден од најталентираните тинејџери во Европа. „Ѓаволите“ ги победија Реал Мадрид и Ливерпул во битката за...

Вестбрук се сели кај Јокиќ во Денвер

Американскиот кошаркар Расел Вестбрук го напушти Лос Анџелес клиперс во трејдот со Јута Џез, но наскоро би можел да се пресели во друг клуб. Плејмејкерот...

Надал се премислува: Не знам дали ќе игра на Ју-Ес Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал требаше да настапи на Ју-Ес Опен, меѓутоа не е сигурен дали ќе се случи тоа. Надал призна дека се пријавил на...

Бивш македонски репрезентативец потпиша за Шибеник

Хрватскиот прволигаш Шибеник го промовира поранешниот македонски репрезентативец Леонард Жута како најново засилување. Жута потпиша едногодишен договор со Шибеник, но истиот би можел да биде...

Усман: Сакам реванш со Чимаев зашто знам дека ќе победам!

Камару Усман на крајот на минатата година загуби од Хамзат Чимаев со одлука на судиите, но даде голем отпор во рингот и затоа сега...

Атаман го предизвика Бостон: Ако сте најдобри, дојдете да играте со Панатинаикос

Тренерот на грчкиот гигант Панатинаикос, Ергин Атаман го предизвика Бостон селтикс да се соочат на паркетот. Бостон стана шампион во НБА-лигата и објави дека се...