дома тагови олсен

таг: олсен

Најнови вести

Британец го исмејуваше Ѓоковиќ, па Србинот веднаш му одговори (Видео)

Британскиот комичар Џош Бери го имитираше Новак Ѓоковиќ, а видеото стана хит на социјалните мрежи и предизвика реакција од најдобриот тенисер во светот. Србинот беше...

Победа не чекаше долго и го ангажира Јане Николоски

Поранешниот македонски голман Јане Николоски е нов тренер на второлигашот Победа од Прилеп, каде што го наследи Филип Мирчевски. Мирчевски поднесе оставка по лошите резултати...

„Пукна“ љубовта: Хаверц по шест месеци го напушта Арсенал!?

Германскиот интернационалец Каи Хаверц не се прилагоди во Арсенал, каде што пристигна од Челси, па сега се шпекулира дека по само шест месеци ќе...

Артета во јануари носи уште една ѕвезда во Арсенал

Тренерот на Арсенал, Микел Артета има намера да ја освои титулата оваа сезона, иако има голема конкуренција, па затоа реши да побара нови засилувања. Арсенал...

Модриќ бил на важна вечера – ќе ги спакува куферите и си оди од...

Лука Модриќ полека го губи статусот во Реал Мадрид и не е во прв план кај тренерот Карло Анчелоти, а тоа може да значи...

Анчелоти донесе одлука за иднината на Ѓулер

Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема да остане во Реал Мадрид оваа сезона, затоа што не му бил потребен на тренерот Карло Анчелоти и ќе...

Билетите за Украина – Македонија во Прага ќе чинат околу – 800 денари!

Македонија во следното коло од квалификациите за Европското првенство (ЕП) игра против Украина на 14 октомври, а денеска почна продажбата на билети за натпреварот. Билетите...

Платиле 10.000 марки за Антиќ, па дознале дека е повозрасен од што мислеле (Видео)

Поранешниот српски тренер Драган Шакота гостуваше во кошаркарскиот подкаст „Јао Миле“, а една од темите за кои разговараа беше Перо Антиќ. Македонската легенда во кариерата...

Бензема завршил во изолација во Саудиска Арабија

Францускиот голгетер Карим Бензема завршил во изолација во Саудиска Арабија, откако имал позитивен тест на ковид-19. Бензема почувствувал симптоми по кои му бил направен тест...

Пирло може да добие отказ поради – Несторовски!

Италијанската легенда Андреа Пирло имаше лош старт на сезоната со Сампдорија во Серија Б, па наскоро би можел да ја загуби тренерската работа. Екипата од...