дома тагови реал мадрид

таг: реал мадрид

Најнови вести

Невил: Ова е неприфатливо, во Јунајтед се случи големо предавство!

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Гери Невил ги критикуваше играчите на клубот, иако тимот славеше против Челси со 2-1. Јунајтед пред натпреварот против Челси суспендираше...

Крос објави бизарна снимка и ги изненади пријателите (Видео)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос реши да објави видео на кое покажува дека и големи ѕвезди како него живеат обичен живот и имаат...

Ќе добие ли отказ Покетино по лошиот старт во Челси?

Челси игра ужасно во новата сезона, иако клубот инвестира многу пари за засилувања, а тоа предизвика шпекулации дека тренерот Маурицио Покетино ќе добие отказ. Покетино,...

Дончиќ ненамерно опцу, па си ја сфати грешката (Видео)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ одигра одличен меч против Јута и постигна 40 поени, 11 асистенции и 10 скокови во триумфот на Далас. Додека раскажуваше што...

„Ми бараа 50.000 марки за да играм на СП во Париз“

Аналитичарот Раде Богдановиќ често го критикува селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси, а сега во разговор со медиумите откри еден непознат детал од минатото. Богдановиќ кажа...

Ф1 ги објави спринт-трките за идната сезона

Формула 1 соопшти дека идната сезона ќе има шест спринт-трки, и тоа во Кина, Мајами, Австрија, Остин, Сао Паоло и Катар. Првиот спринт ќе се...

Вознијацки доби вајлд-карта и ќе игра на Австралијан опен

Каролина Вознијацки се враќа на тениските терени, откако доби вајлд-карта од организаторите на Австралијан опен. Вознијацки последен пат настапи на 3 септември оваа година, кога...

Шортс со дабл-дабл ги реши „волците“ (Видео)

Македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжи со одличните настапи во дресот на Париз, кој се искачи на првото место во групата А. Париз го совлада Вулвс...

Луда теорија: Ѓоковиќ доминирал зашто не примил вакцина!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ниту со одличните резултати не им ја затвори устата на критичарите, а најнова која го нападна е поранешната тенисерка Рене...

Лејкерс не смее да игра во црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Лос Анџелес Лејкерс сè уште не знае за пораз кога игра во црни дресови, но НБА-лигата не им дозволи да ги користи во полуфиналето...