дома тагови Чиро Ферара

таг: Чиро Ферара

Најнови вести

За првпат во историјата: Мундијалот ќе се игра на три континенти!

Светското првенство (СП) во 2030 година ќе биде историско затоа што за првпат во историјата ќе се игра на три континенти, односно Африка, Европа...

Батлер по шпекулациите дека е во врска со Шакира: Таа е интелигентна жена!

Американскиот кошаркар Џими Батлер го кажа своето мислење за пејачката Шакира со која го поврзуваат во изминатиот период. Светските медиуми пишуваа за љубовна романса меѓу...

Ибрахимовиќ му даде совет на Тен Хаг како да го реши проблемот на „Олд...

Манчестер јунајтед има ужасен почеток на сезоната, а за навивачите главен виновник е тренерот Ерик Тен Хаг. Тен Хаг правеше чуда со Ајакс, но во...

Белингам направи нешто што не му успеало на друг играч од средниот ред (Фото)

Англискиот фудбалер Џуд Белингам се покажа како големо засилување за Реал Мадрид и ги оправда вложените пари, откако постигна осум гола на девет настапи...

Милевски: Имаме јасна цел, одиме на победа против Украина!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ги избра фудбалерите на кои ќе смета на мечот од евроквалификациите против Украина. Македонија има ист број на...

Арсенал ослабен за дербито против Манчестер сити

Англискиот вицепрвак Арсенал ќе игра ослабен во дербито против Манчестер сити во Премиерлигата затоа што се повреди Букајо Сака на мечот против Ленс (1-2)...

Тикет на денот (среда, 04.10.2023)

Вечер на програмата ги имаме натпреварите од вториот дел на најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони, но и натпревари од послабите лиги ширум...

Онана се посрамоти, па Икарди го „закопа“ Манчестер јунајтед (Видео)

Вистинско лудило се случуваше во Англија меѓу Манчестер јунајтед и Галатасарај (2-3) во второто коло од групната фаза на Лигата на шампиони (ЛШ). Натпреварот имаше...

Белингам направи магија, но „бомбата“ на Валверде го израдува Реал Мадрид (Видео)

Можеби најдобриот меч во досегашниот дел од Лигата на шампиони (ЛШ) вечерва се одигра во Неапол меѓу Наполи и Реал Мадрид (2-3). Наполи прв стигна...

„Сите сметаа дека сум луд кога кажав дека Меси ќе потпише за Интер Мајами“

Газдата на Интер Мајами, Хорхе Мас откри детали од трансферот на Лионел Меси. Тој кажа дека многумина мислеле дека е луд затоа што планира...