дома тагови Баерн Минхен

таг: Баерн Минхен

Најнови вести

Милан остана без двајца важни фудбалери поради ковид-19!

Неочекувани проблеми се појавија во таборот на Милан во текот на минатата ноќ. „Росонерите“ за гостувањето против Каљари и уште неколку натпревари останаа без...

Харден преку ноќ остана без огромниот стомак и издоминира во дресот на Бруклин 🎥

Фантастичниот кошаркар Џејмс Харден имаше одлично деби во дресот на Бруклин нетс и постигна трипл-дабл против Орландо. Многумина не го препознаа Харден, кој направи трансформација...

Tикет на денот (недела, 17.01.2021)

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас, па веруваме дека без поголеми проблеми ќе го составиме добитниот тикет за денес. Шефилд – Тотенхем...

Брестовац: Секој меч треба да биде лекција, ќе го победиме Чиле и ќе одиме...

Македонскиот селектор Данило Брестовац по дебаклот против Египет порача дека Македонија ќе се избори за пласман во следната фаза. Брестовац кажа дека ракометарите не биле...

Македонија ја клекна Турција на колена и ќе игра на ЕП!

Македонските одбојкари денеска успеаа да ја победат Турција со 3-1 во сетови и така да се пласираат на следното Европско првенство (ЕП). Македонија на квалификацискиот...

Македонија понижена во Египет, го доживеа вториот најголем пораз во историјата!

Македонската ракометна репрезентација го запиша вториот пораз на Светското првенство во Египет од домаќинот со 19-38, а тоа беше воедно втор најголем пораз во...

Дебакл на Македонија: Ракометарите загубија со 19 гола разлика од Египет!

Македонија го запиша и вториот пораз на Светското првенство во Египет, откако загуби од домаќинот со убедливи 38-19. Египет отвори одлично и создаде предност од...

Кошмарно полувреме: Македонија губи со 14 голови разлика од Египет!

Македонската ракометна репрезентација во моментов го игра вториот меч на Светското првенство (СП) во Египет, а на полувреме губи со 6-20. Египет отвори одлично и...

Легенда на Рома се исмејуваше со Лацио пред дербито, па сега сите го тролаат!

Лацио синоќа ја декласираше Рома со 3-0 во првенството и покажа кој е газда во Рим. Фудбалерите на Лацио добија посебна мотивација од поранешниот...

Почнаа проблемите пред Австралијан опен: 47 тенисери и тенисерки завршија во карантин!

Останаа помалку од три недели до почетокот на првиот гренслем во сезоната, Австралијан опен, но организаторите се во големи проблеми. Првите случаи на ковид-19 се...