дома тагови баран гунес

таг: баран гунес

Најнови вести

Македонија напредуваше за две места на ранг-листата на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено против Италија во Скопје, а потоа славеше на гостувањето кај Малта во квалификациите за Европското првенство (ЕП) и тоа...

Тикет на денот (четврток, 21.09.2023)

Денес понудата за кладење е фантастична бидејќи на програмата ги имаме натпреварите од Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет...

Онана повторно се посрамоти: Баерн подобар од Јунајтед (Видео)

Баерн Минхен славеше во дербито против Манчестер јунајтед со 4-3, а трагичар на мечот беше Андре Онана кој повторно прими лесен гол. Јунајтед имаше неколку...

Адвокатскиот тим на Ѓоковиќ со важно предупредување до регионот

Тимот на адвокати кои се грижи за најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ соопшти дека се појавила измама на интернет. Адвокатскиот тим ги информира граѓаните...

Белингам во 94. минута го израдува Реал Мадрид (Видео)

Реал Мадрид славеше против Унион Берлин со 1-0, а повторно херој на шпанскиот гигант беше англискиот репрезентативец Џуд Белингам. „Кралевите“ се измачија, но го скршија...

Изов ги избра фудбалерките за мечот против Бугарија

Женската репрезентација на Македонија во првото коло од Лигата на нации ќе се соочи против Бугарија, а дуелот е закажан за 22 септември од...

АМС со реакција по најавата дека се укинува ваучер-системот

Спортската јавност реагираше бурно по вчерашната вест дека се укинува спортскиот ваучер со измените на Владата на Македонија. Владата на Македонија донесе измени во Законот...

Гачевски херој на „црвено-црните“: Вардар ја елиминира Беса на пенали

Фудбалерите на Вардар се пласираа во осминафинале на Купот на Македонија, откако на пенали триумфираа против Беса со 5-4. Голманот Филип Гачевски беше херој на...

Халанд, Рајс и Каиседо требало да потпишат за Манчестер јунајтед?

Манчестер јунајтед ова лето ангажира неколку засилувања, но игра ужасно на почетокот на новата сезона и ги разочара навивачите на премиерлигашот. Поранешниот тренер на „црвените...

Тотнем има откупна клаузула за Кејн!

Навивачите на Тотнем се возбудени по најновата изјава на претседателот на клубот Даниел Леви, кој кажа дека има откупна клаузула за Хари Кејн. Кејн летово...