дома тагови џовани реина

таг: џовани реина

Најнови вести

Мурињо им најде замерки на своите фудбалери

Португалецот Жозе Мурињо даде коментар за победата на Рома на гости кај Шериф Тираспол на почетокот на новата сезона во Лига Европа. „Специјалниот“ не беше...

Никој досега го нема понижено Меси како ПСЖ!

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси летово го напушти ПСЖ и ја продолжи кариерата во Интер Мајами на Дејвид Бекам. Меси одбил финансиска...

Марија Шарапова му се враќа на тенисот!?

Поранешната најдобра тенисерка во светот, Марија Шарапова би можела да ја прекине пензијата и наскоро да му се врати на спортот. Русинката ја прекина кариерата...

Тикет на денот (петок, 22.09.2023)

Денес понудата за обложување е доста интересна, а за вас овој пат спремивме тикет со три натпревари. Ова е нашиот предлог. Штутгарт – Дармштад –...

Ѓоковиќ призна: Научив една од најважните работи во кариерата од Федерер

Најдобриот тенисер во историјата Новак Ѓоковиќ даде интересна изјава во која имаше пофални зборови за неговиот вечен ривал Роџер Федерер. Србинот му се заблагодари на...

Меси: Не планирав да заминам во ПСЖ, но…

Лионел Меси беше еден од главните фудбалери на ПСЖ, но минатото лето реши да не го продолжи договорот и бесплатно да се пресели во...

Фернандеш издвоил двајца соиграчи по поразот од Баерн Минхен

Манчестер јунајтед загуби со 3-4 на гостувањето кај Баерн Минхен во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Повторно „ѓаволите“ одиграа лош...

Џуд Белингам и Реал Мадрид – совршена комбинација!

Џуд Белингам и Реал Мадрид се совршена комбинација од стартот на соработката. Откако пристигна на „Сантијаго Бернабеу“, Англичанецот воодушеви и ја преземе лидерската улога...

Зрињски од 0-3 до неверојатен пресврт против АЗ Алкмар (Видео)

Босанскиот тим Зрињски во Мостар го шокира АЗ Алкмар со 4-3 во првото коло од групната фаза во Конференциската лига. АЗ Алкмар водеше со головите...

ЕХФ му се поклони: Пресвртот има име – Никола Митревски! (Видео)

Порто вчера со пресврт славеше против Целје, иако имаше негатива од девет гола, но македонскиот голман Никола Митревски блесна на голот на португалската екипа. Европската...