дома тагови Гарбине Мугуруза

таг: Гарбине Мугуруза

Најнови вести

Вардар се засили со поранешен напаѓач на Партизан и Динамо Загреб

Македонскиот прволигаш Вардар денеска го промовира и третото засилување за следната сезона, а тоа е босанскиот напаѓач Горан Закариќ. Закариќ има 31 година и игра...

Ѓоковиќ по поразот од Алкараз на Вимблдон: Разочаран сум, но…

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз славеше со 3-0 во сетови, односно 6-2, 6-2 и 7-6 против Новак Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон. Ѓоковиќ кажа дека е...

Ѓорческа поразена во финалето на фјучрсот во Рим

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана без пехарот на фјучерсот во Рим, откако загуби од Оксана Селехметева со 0-2 во сетови. Селехметова го доби првиот...

Ѓоковиќ му исполни необична желба на навивач (Фото)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ќе се бори против Карлос Алкараз за титулата на Вимблдон. Ѓоковиќ имаше една необична ситуација каде што на последниот тренинг...

Вардар се засили со Кореец и со млад напаѓач од Брера

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар ги соопшти првите засилувања за следната сезона, а тоа се 22-годишниот лев бек Сеук Гјун-Ким и 18-годишниот Марио Костов. Вардар...

Касилјас го избра најдобриот фудбалер на ЕП 2024

Икер Касилјас ги следи натпреварите на Европското првенство (ЕП), а вечерва ќе ужива во финалето меѓу Шпанија и Англија. Касилјас е воодушевен од Ламин Јамал...

Селекторот на САД шокиран по атентатот врз Трамп

Поранешниот американски претседател и кандидат на Републиканците за нов мандат, Доналд Трамп го преживеа атентатот, а овој инцидент ги шокира и спортистите. Тренерот на кошаркарите...

Суарез е херој на Уругвај во трката за трето место на Копа Америка (Видео)

Уругвај го освои третото место на Копа Америка откако по пенали ја совлада Канада, а посебна драма се случуваше во финишот на регуларниот дел. Уругвај...

Роналдо и Лукаку избрани во најлошиот тим на ЕП (Фото)

Шпанскиот медиум „Марка“ го состави најлошиот тим на Европското првенство (ЕП) кое вечерва ќе биде комплетирано со финалето меѓу Шпанија и Англија. Во најлошиот тим...

Тикет на денот (недела, 14.07.2024)

Денес фокусот е ставена на двете финалиња, поточно на завршните натпревари од ЕУРО 2024 и Копа Америка. Ова е нашиот предлог тикет за денес. Шпанија...