дома тагови Њукасл

таг: Њукасл

Најнови вести

Без многу квалитет: Симонс го освои натпреварувањето во забивање на Олстарот 🎥

Кошаркарот на Портланд, Енферни Симонс е победник во натпреварување во забивање на НБА Олстарот во Атланта. Симонс беше подобар од конкуренцијата, а забивањето беше одржано...

Ибрахимовиќ: Ако сака Малдини, тогаш ќе останам во Милан!

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ даде интервју за италијанските медиуми и кажа дека не сакал да ги добие прашањата пред разговорот за да биде природен. Ибрахимовиќ...

Кари ги „извади од памет“ Дончиќ и Јокиќ сред разговор 🎥

Претставувањето на кошаркарите пред НБА Олстарот беше спектакуларно, а беше забележана и една необична сцена. Стеф Кари, новиот шампион во брзо шутирање тројки, по претставувањето...

Ѓоковиќ постави нов рекорд на АТП-листата и го симна Федерер од врвот!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ конечно го симна легендарниот Роџер Федерер од врвот по број на недели минати на првото место на АТП-листата. Ѓоковиќ ја почна...

Лапорта убедливо победи на претседателските избори во Барселона 🎥

Барселона неколку месеци беше без претседател откако Хозеп Марија Бартомеу си поднесе оставка, а вчера на изборите победи Жоан Лапорта, кој ќе го предводи...

Тимот на Леброн ја прегази екипата на Дурант, Јанис е МВП! 🎥

НБА олстарот донесе убедлив триумф на екипата, која ја имаше Леброн Џејмс. Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс и неговите другари триумфираа со 20 поени...

Тикет на денот (понеделник, 08.03.2021)

После буурниот викенд пред нас е нашто помирен ден. Понудата е слаба, но нема препреки за да се состави тикетот за денес. Вест Хем –...

Манчестер јунајтед го запре сонот на непобедливите „граѓани“ 🎥

Манчестер јунајтед го доби дербито против Манчестер сити на „Итихад“ со 2-0 и така ја прекина неверојатната серија на екипата на Пеп Гвардиола. „Црвените ѓаволи“...

Навивачите на Реал Мадрид збеснаа зашто не им беше досуден – чист пенал! 🎥

Атлетико Мадрид одигра 1-1 против Реал Мадрид во шпанската Ла Лига, а во самиот финиш на првото полувреме гостите бараа пенал. Топката го удри Фелипе...

Бензема му донесе бод на Реал Мадрид против Атлетико 🎥

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид ги поделија бодовите во мечот од 26. коло во шпанската Ла Лига. Екипата на Диего Симеоне имаше водство од 15....