дома тагови Општина Кисела Вода

таг: Општина Кисела Вода

Најнови вести

Реал Мадрид „изгоре“ во пеколот на „Ванда Метрополитано“ (Видео)

Реал Мадрид вечерва го доживеа првиот пораз оваа сезона, откако загуби во градското дерби против Атлетико Мадрид со 1-3 на „Ванда Метрополитано“. По само четири...

Два гола и асистенција на Миовски за победа на Абердин (Видео)

Абердин славеше со 4-0 против Рос Каунти, а најдобар фудбалер на теренот беше македонскиот репрезентативец Бојан Миовски кој постигна два гола и асистенција. Миовски постигна...

Најзгодната фудбалерка во светот заработува богатство од Инстаграм (Фото)

Популарната фудбалерка на Астон вила, Алиша Леман од секоја објава на Инстаграм заработува богатство. Според најновите податоци, таа од секоја брендирана објава добива 280.000...

Голем пресврт во случајот со Алкантара и Ливерпул

Тиаго Алкантара на крајот на летниот преоден рок беше пред заминување од Ливерпул, но се случил пресврт на „Енфилд“. За шпанскиот фудбалер беа заинтересирани турските...

Ред Бул е шампион во конструктори: Ферстапен побрз од конкуренцијата во Јапонија

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен уште еднаш ја покажа својата моќ на патеката и славеше на трката за Големата награда на Јапонија. Шампионот не...

Реал Мадрид тргнал по најголемата ѕвезда на Ливерпул, но Клоп веднаш реагирал!

Англискиот гигант Ливерпул оваа сезона игра фантастично во Премиерлигата и може да биде главен конкурент на Манчестер сити за титулата. Тренерот Јирген Клоп повторно е...

Надал сака да игра на ОИ во Париз, но нема право?

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал најави дека во 2024 година се враќа на теренот по големата пауза поради повреда. Надал сака да заигра на Олимписките игри...

„Доста лажете, сите одите во Кина и С. Арабија за – пари!“

Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Аксел Витсел кажа дека сите играчи заминуваат во Кина и Саудиска Арабија поради пари, а не за некакви проекти. Витсел беше...

Волкановски откри за кој македонски клуб навива

Австралискиот борец со македонско потекло, Александар Волкановски секогаш кажува дека е горд на своето потекло. Волкановски откри дека има и омилен тим во Македонија, а...

„Трошевме илјадници долари на стриптиз, наместо да им помогнеме на гладните“

Поранешниот кошаркар Џеј Ар Смит откри интересни детали од неговото минато во разговор со американските медуми. Смит освои титули со Кливленд и Лос Анџелес Лејкерс,...