дома тагови поза

таг: поза

Најнови вести

Бабунски со прекрасен гол ја почна авантурата во Данди (Видео)

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски постигна прекрасен гол на дебито за Данди јунајтед. Бабунски беше во првиот состав на Данди во дуелот против Еир во Лига...

„Реал Мадрид на многу начини е супериорен во однос на Барселона“

Поранешниот тренер на Барселона, Роналд Куман го сподели своето мислење за Реал Мадрид и Барселона пред почетокот на новата сезона во Ла Лига. Реал Мадрид...

Калафиори се сели во Лондон – познати се деталите!

Новинарот Фабрицио Романо објави дека италијанскиот репрезентативец Рикардо Калафиори конечно ќе се пресели во Арсенал, откако премиерлигашот постигнал договор со Болоња. Долго време се најавуваше...

Србин оствари трансфер од соништата – во Премиерлигата!

Њукасл претстави уште едно засилување за следната сезона, а станува збор за талентираниот фудбалер Миодраг Пиваш. Пиваш минатата сезона го носеше дресот на второлигашот Јединство...

Олмо доби понуда од омилениот клуб – познати се условите!

Шпанскиот репрезентативец Дани Олмо наскоро би можел да го напушти Лајпциг и да се пресели во Барселона, која е подготвена да плати 60 милиони...

Мареска отпиша еден од најдобрите во Челси и постави ново барање

Англискиот гигант Челси реши да тргне во потрага по нов голман, иако Србинот Ѓорѓе Петровиќ беше одличен минатата сезона на голот на премиерлигашот. Новиот тренер...

Алкараз кажа кој е најдобар тенисер во историјата

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз неодамна ја освои втората титула на Вимблдон, откако го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето со 3-0 во сетови. Алкараз даде интервју...

Реал Мадрид нема да штеди пари за германски репрезентативец

Шпанскиот и европски шампион Реал Мадрид планира да го откупи договорот на германскиот репрезентативец Нико Шлотербек. „Билд“ пишува дека „кралевите“ покажале сериозен интерес за дефанзивецот...

Конте во Наполи носи напаѓач со кој соработуваше и во Интер

Напаѓачот Виктор Осимен наскоро го напушта Наполи, а поради тоа калчолигашот почна да размислува за негова замена. Иако има неколку опции, сепак тренерот Антонио Конте...

Расте интересот за Миовски, Абердин ја одреди цената

Италијанските медиуми пишуваат дека Џенова е заинтересирана за македонскиот репрезентативец Бојан Миовски. Џенова бара нов напаѓач, а директорот Марко Отолини планира наскоро да испрати понуда...