Тата Мартино повеќе не е селектор на Аргентина


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Донекаде и очекувана одлука на досегашниот селектор на Аргентина.

Мартино оваа одлука ја донесе денес, а се смета дека големо влијание има и поразот од Чиле во финалето на Копа Америка каде што Аргентина беше загуби два пати во низа од истиот противник.

Поранешниот тренер на Барселона покрај поразот како причина ја наведе и лошата атмосфера во соблекувалната.

Сеуште не е познато кој би можел да ги превземе “Гаучосите”, но сигурно дека ќе има проблем после три загубени финалиња во три години.