Тој е огромна желба на Арсенал, но него повеќе му се допаѓа Манчестер


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Играчот на Борусија Дортмунд најверојатно ќе го напушти овој клуб.

Имено, Хенрик Микхтаријан, е голема желба на вицешампионот во англиската Премиер лига, Арсенал.

Сепак менаџерот на овој фудбалер, Мино Раиола, откри дека на неговиот клиент Манчестер Јунајтед му се допаѓа, многу повеќе од Арсенал.

Поради оваа изјава на Раиола, навивачите на “Топџиите” порачаа дека не го сакаат во својот тим и дека Венгер ќе има проблем со навивачите доколку го доведе.