Весели останува во Фенербахче


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Чешкиот репрезентативец, Јан Весели сепак ќе остане во Фенербахче.

Крилниот кошаркар само после неколку дена од кога соопшти дека е слободен играч стави нов потпис на новиот договор со клубот од Истанбул до 2019-та година.

Постоеше можност Весели да се врати во НБА.

Весели стигна во Фенербахче во 2014-та година, минатата сезона го освои турското првенство, а во финалето во ЕЛ беше поразен од ЦСКА Москва.