Видео: Погледнете како изгледаше првото појавување на Санчез на малите екрани


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ренато Санчез можеби и е најголемо откритие на ЕВРО во Франција.

Довчерашниот играч на Бенфика го оствари својот прв голем трансфер, кога пред неколку дена се одлучи да премине во Баерн од Минхен.

А на видео прилогот погледнете како изгледаше првиот ТВ настап на овој Португалец, да потсетиме тогаш имаше само 13 години.