Златан Ибрахимовиќ издоминира веќе на медицинските прегледи


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Златан Ибрахимовиќ е нов член на Манчестер Јунајтед.

Ибра со своето доаѓање го залуди Островот, а веќе го избра и новиот број на дрес. Тоа воедно значи и заминување на голема фудбалска ѕвезда од Олд Трафорд, Хуан Мата.

Јунајтед вчера комплетираше и нов трансфер, и веќе сега можеме да кажеме дека Жозе Мурињо објави одлична работа.

Манчестер Јунајтед откри дека Златан Ибрахимовиќ сруши рекорд на сила на лекарски преглед во својот нов клуб.

Да, добро сте прочитале, и во години Ибра е во врвна форма.

Пред потписот на едногодишен договор, мораше, нормално, да помине на лекарски преглед.

А тогаш блескаше, баш како што го прави тоа и во текот на целата кариера!